dabie.pl

Kultura

22-05-2015

Spotkanie przedszkolaków z książką

W dniu 08.05.2015 roku w Gminnej Bibliotece Publicznej w Dąbiu odbyło się spotkanie Wójt Gminy Dąbie  Pani  Krystyny Bryszewskiej z przedszkolakami z Gronowa oraz Połupina. Pani Wójt przeczytała dzieciom książkę pt. "Jak fajnie być sobą”. Dzieci chętnie słuchały oraz oglądały prezentacje multimedialną. Po zakończeniu czytania książki przedszkolaki otrzymały kolorowanki i słodycze. W ramach podziękowań za możliwość spotkania dzieci z literaturą zaproszeni wręczyli dla Pani Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej Krystyny Jończyk kartę z podziękowaniami wykonaną przez siebie. 


 

Spotkanie przedszkolaków z książką

Źródło: GBP w Dąbiu

19-05-2015

Seniorzy na wycieczce

Po raz kolejny nasi seniorzy uczestniczący w zajęciach Centrum Aktywnego Seniora podjęli wyzwanie poznawcze uczestnicząc w wycieczce do Karpacza. W wycieczce 14 maja br. wzięło udział 48 osób, w tym członkowie Uniwersytetu trzeciego Wieku z Krosna Odrz. W zmaganiach z górami odwiedzili Karpacz i związane z nim miejsca rekreacji, wypoczynku oraz historii.

Seniorzy na wycieczce
06-05-2015

"Czytajmy dzieciom"

WSZYSCY CHCEMY, ABY NASZE DZIECI WYROSŁY NA MĄDRYCH,

DOBRYCH I SZCZĘŚLIWYCH LUDZI.

JEST NA TO SPOSÓB - CZYTAJMY DZIECIOM!

Zaproszenie do udziału w akcji "Czytajmy dzieciom" przyjęła Wójt Gminy Dąbie Krystyna Bryszewska, która stanęła przed nie lada zadaniem - musiała zmierzyć się z tekstem przed tak wymagającą publicznością jaką są najmłodsze dzieci – przedszkolaki z Przedszkola w Gronowie. Jest to wspaniała akcja zachęcająca do codziennego czytania dziecku, które znakomicie wspiera jego rozwój psychiczny, intelektualny i społeczny, jest jedną z najskuteczniejszych strategii wychowawczych, a przy tym przynosi dziecku ogromną radość i pozostawia cudowne wspomnienia.

"Czytajmy dzieciom"

Źródło: UG MN