dabie.pl

DO POBRANIA

Urząd Gminy

21-05-2015

Obchody Święta Szkoły / Odsłonięcie tablicy honorowych obywateli Gminy Dąbie

„Nie rzeczywistość sama, ale serce, z jakim ku niej przystępujemy, daje rzeczom kształty i kolory” H. Sienkiwicz
W dniu 20 maja br. w Gimnazjum Publicznym w Dąbiu odbyły się uroczystości z okazji Święta Szkoły i odsłonięcia tablicy pamiątkowej z wizerunkami honorowych obywateli Gminy Dąbie.
Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą w kościele  pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa  w Dąbiu. W hali sportowej przy gimnazjum goście obejrzeli galerię inspirowaną twórczością Henryka Sienkiewicza – patrona gimnazjum. Zastępca Dyrektora Pani Dorota Glaz w swoim wystąpieniu przedstawiła historię szkoły oraz zaprezentowała osiągnięcia uczniów tej szkoły. Uroczystość została uświetniona koncertem słowno - muzycznym w wykonaniu gimnazjalistów.

Obchody Święta Szkoły / Odsłonięcie tablicy honorowych obywateli Gminy Dąbie

Źródło: UG AR

19-05-2015

Bieg Złotego Dębu 2015

Wójt Gminy Dąbie zaprasza do udziału w imprezie sportowej "Bieg złotego Dębu", organizowanej z okazji XXV lecia Odrodzonego Samorządu Terytorialnego. Impreza odbędzie się 30 maja br., o godz. 15.00, na boisku ORLIK w Dąbiu.

Bieg Złotego Dębu 2015

Źródło: UG AR

06-05-2015

Obchody Święta Konstytucji 3 maja

„Polacy! Ośmielcie się, aby raz być narodem, a narodem prawdziwie wolnym”.
Hugo Kołłątaj

2 maja br. Wójt Gminy Dąbie Krystyna Bryszewska wzięła udział w obchodach Święta Konstytucji 3 maja. Mszę Świętą w Kościele w Dąbiu poprowadził ks. Proboszcz Marek Zintara. Uroczystość uświetnił program artystyczny przygotowany przez nauczycieli i uczniów Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Gronowie.

Obchody Święta Konstytucji 3 maja

Źródło: UG AR