dabie.pl

Turystyka

02-04-2015

Tablica promocyjna wsi Łagów

Przy ulicy Zielonogórskiej w Łagowie, od strony boiska i nowo otwartej świetlicy, stanęła tablica informacyjno-promocyjna wsi. Mieszkańcy i turyści mogą znaleźć na niej plan Łagowa oraz mapę gminy. Tablica zawiera wszystkie istotne dla turysty informacje o atrakcjach w Łagowie, gminie i okolicach, a także rys historyczny samej wsi.  Tablica została dofinansowana ze środków unijnych w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. To już druga tego typu tablica w naszej gminie - pierwsza została postawiona w miejscowości Brzeźnicy.

Tablica promocyjna wsi Łagów

Źródło: UG AR

14-11-2014

Altana winiarska w Połupinie

W ramach projektu Winner Winnice-Edukacja-Reaktywacja na terenie Gminy Dąbie,  w Połupinie,  3 listopada br. powstała altana winiarska - tzw. mała architektura z winoroślą w tle, promująca uprawę winorośli. Walory enoturystyczne Gminy zwiększono poprzez założenie małej wzorcowej winnicy założonej na terenie Gospodarstwa Rolnego Ekologiczno-Agroturystycznego Marii Staszewskiej w Szczawnie, w dniu 14 maja 2014 r.

Altana winiarska w Połupinie

Źródło: UG AR

06-12-2012

Tablica promocyjna wsi Brzeźnica

Miło nam poinformować, że w Brzeźnicy zakończono prace związane z wykonaniem i montażem tablicy promującej walory turystyczne wsi i okolic. Tablica powstała z inicjatywy. mieszkańców Brzeźnicy oraz Stowarzyszenia na rzecz rozwoju wsi Brzeźnica "Tu i teraz". Na realizację Gmina pozyskała środki unijne w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Tablica promocyjna wsi Brzeźnica

Źródło: UG NS