dabie.pl

Aktualności

13-04-2015

Konkurs "Olimp Lubuski"

W maju 2015 roku odbędzie się XVI edycja Konkursu „Olimp Lubuski” organizowanego przez  Sejmik Województwa Lubuskiego.
Honorowe Wyróżnienie „Olimp Lubuski” przyznawane jest za wkład i zaangażowanie  w rozwój sportu na terenie Województwa Lubuskiego. Konkurs obejmuje następujące kategorie:
· osoby fizyczne,
· osoby prawne lub inne jednostki organizacyjne,
· gminy do 20 tysięcy mieszkańców,
· gminy powyżej 20 tysięcy mieszkańców,
· powiaty. 

Konkurs "Olimp Lubuski"

Źródło: UM

10-04-2015

Mistrzostwa Powiatu Krośnieńskiego w sztafetowych biegach przełajowych

09 kwietnia br. w Dychowie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Krośnieńskiego w sztafetowych biegach przełajowych. W zawodach startowali uczniowie Zespołu Placówek Oświatowych w Dąbiu. Występ naszych biegaczy był niezwykle udany. Dziewczęta z gimnazjum po raz drugi z rzędu okazały się najlepszymi w powiecie i zakwalifikowały się do finału wojewódzkiego. Chłopcy obronili trzecie miejsce zdobyte w ubiegłym roku. Druga lokata, premiowana awansem do finału, przypadła dziewczętom ze Szkoły Podstawowej w Gronowie. Chłopcy z podstawówki zakończyli zawody na szóstym miejscu.
 

Mistrzostwa Powiatu Krośnieńskiego w sztafetowych biegach przełajowych

Źródło: J Cz

03-04-2015

Zajęcia w Centrum Aktywnego Seniora

Terminarz zajęć w Centrum Aktywnego Seniora w kwietniu 2015 r.:

- gimnastyka rekreacyjna - środy 16.30

- warsztaty wokalne - czwartki 17.00

- j. niemiecki - piątki 11.00

- j. angielski - poniedziałki 10.45

Zajęcia w Centrum Aktywnego Seniora

Źródło: UG AR

02-04-2015

Tablica promocyjna wsi Łagów

Przy ulicy Zielonogórskiej w Łagowie, od strony boiska i nowo otwartej świetlicy, stanęła tablica informacyjno-promocyjna wsi. Mieszkańcy i turyści mogą znaleźć na niej plan Łagowa oraz mapę gminy. Tablica zawiera wszystkie istotne dla turysty informacje o atrakcjach w Łagowie, gminie i okolicach, a także rys historyczny samej wsi.  Tablica została dofinansowana ze środków unijnych w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. To już druga tego typu tablica w naszej gminie - pierwsza została postawiona w miejscowości Brzeźnicy.

Tablica promocyjna wsi Łagów

Źródło: UG AR

01-04-2015

Komunikat

Informujemy, że w dniu 3 kwietnia br. Urząd Gminy Dąbie będzie czynny w godz. 7.30 - 14.00. 

Komunikat
01-04-2015

Mieszkańcy Łagowa mają nową świetlicę

Od 17 marca br. mieszkańcy Łagowa mogą cieszyć się przepiękną świetlicą wiejską. Świetlica ma być miejscem do organizowania imprez kulturalno-rozrywkowych, spotkań oraz uroczystości organizowanych przez mieszkańców. Świetlica ma szanse stać się miejscem aktywnego wypoczynku, pielęgnacji lokalnych tradycji i rozwijania pasji mieszkańców. Jak zapewniają – pomysłów i zapału nie zabraknie.
Inwestycja współfinansowana jest ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Jej wartość określona została na poziomie 708 680 zł, z czego  464 000  zł pochodzi z dofinansowania PROW.

Mieszkańcy Łagowa mają nową świetlicę

Źródło: UG AR

31-03-2015

Życzenia świąteczne

Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych, pełnych wiary, nadziei i miłości.  Radosnego, wiosennego nastroju, serdecznych spotkań w gronie rodziny, wśród przyjaciół oraz wesołego „Alleluja”.

 

Przewodniczący Rady Gminy Dąbie                 Wójt Gminy Dąbie
            Marcin Reczuch                                       Krystyna Bryszewska

Życzenia świąteczne
31-03-2015

Konkurs „Lubuski Laur Oświaty”

Konkurs  „Lubuski Laur Oświaty” ma na celu uhonorowanie osób fizycznych, osób prawnych oraz jednostek organizacyjnych,  które wniosły największy wkład w rozwój oświaty Województwa Lubuskiego. Konkurs odbywa się  corocznie, począwszy od roku 2002. Organizatorem jest Sejmik Województwa Lubuskiego.

Konkurs „Lubuski Laur Oświaty”

Źródło: UM Woj. Lubuskiego

30-03-2015

V Sesja Rady Gminy Dąbie

W dniu 26 marca 2015 r., w nowo otwartej świetlicy wiejskiej w Łagowie odbyła się uroczysta Sesja Rady Gminy Dąbie, podczas której wybitni uczniowie otrzymali ufundowane przez Radnych stypendium naukowe. Nagrody dla uczniów wręczane są co roku, w rocznicę śmierci wielkiego Polaka – Jana Pawła II.  Inicjatywa ta zrodziła się 10 lat temu, kiedy to ówcześni Radni Gminy Dąbie podjęli decyzję o ufundowaniu nagród pieniężnych dla najzdolniejszych uczniów.
Do grona fundatorów dołączyli Wójt Gminy Dąbie Krystyna Bryszewska, Zastępca Wójta Piotr Winnik, Radny Sejmiku Województwa Lubuskiego Łukasz Mejza, Radni Powiatowi: Leszek Turczyniak i Kazimierz Barczuk oraz Przewodnicząca Rady Powiatu Danuta Anioł.

V Sesja Rady Gminy Dąbie

Źródło: UG AR

30-03-2015

Komunikat dla przedsiębiorców działających na terenie Gminy Dąbie

Informuję Państwa, że trwają prace związane z opracowaniem Zintegrowanej Strategii Rozwoju Edukacji i Rynku Pracy na terenie Obszaru Funkcjonalnego Gmin Nadodrzańskich.
Obszar Funkcjonalny tworzą trzy Gminy: Czerwieńsk, Dąbie i Sulechów.
Jednym z istotnych zadań Strategii jest przeprowadzenie analizy potrzeb sektora gospodarczego w zakresie kształcenia zasobów ludzkich i wymagań kwalifikacyjnych na rynku pracy.
Uprzejmie proszę o wsparcie naszych badań i o wypełnienie kwestionariusza ankiety, na podstawie którego ustalane będą potrzeby sektora gospodarki w zakresie kształcenia kadr na terenie Obszaru Funkcjonalnego Gmin Nadodrzańskich.

Komunikat dla przedsiębiorców działających na terenie Gminy Dąbie

Źródło: UG AR